Cinderella Story - 6.část

1. března 2016 v 10:00 | Mia Elizabeth |  Cinderella Story
Jak jsem slíbila, další část této povídky. Snad se vám bude líbit a nezabijte mě za ten konec!! :D :DOtevřela okno, jak poradila ta žena a vyndala oříšky z vázy. Odtrhla jeden a otevřela. Pak se jí naskytl pohled, který jí vyrazil dech.

Před Caroline ležely světle žluté, až zlatavé šaty. Rukávy měly lehce zmuchlané, na sukni byly vyšity různé ornamenty. Pas i konec rukávů byl světlounce hnědý. Konec sukně měl bledě modrou barvu a na ní byly vyšity zlatě pár květin. Eleně by se zdály moc jednoduché, ale Caroline se moc líbili. Vždyť v jednoduchosti je krása, pomyslela si. K tomu ještě byly světle žluté rukavičky a zlatavé střevíčky. Opatrně si je začala oblékat. (šaty) Posadila se před zrcadlo a začala dělat na svém účesu. Když byla hotová, vyšla ven a tam k jejímu velkému překvapení, stál kočár i s lokajem. Ten jí nabídl ruku a pomohl do kočáru. Caroline se nemohla dočkat, ale byla taky strašně nervózní, co když jí Elena nebo macecha poznají? Modlila se celou cestu, aby se tak nestalo. Byla si jistá, že jí pozná Katherine. Ta by jí poznala kdykoliv. Ale to, že jí pozná, Caroline nevadilo, měli přece rádi jedna druhou, vlastně se nemohla dočkat, až ji spatří. Dorazili na místo a Caroline už zdálky zaslechla hudbu, která se linula dál a dál.
''To je nádhera.'' vydechla Caroline, když spatřila rozlehlé sídlo, osvícené světlem a rozléhající se hudbou.
Ani se dlouho nerozmýšlela a rozběhla se po schodech přímo před dveře. Lehce zaklepala, nechtěla tam nezdvořile vpadnout. Dveře se otevřely a v nich stál starší sloužící.
''Dobrý den, slečno. Moc vám to sluší.'' řekl a pustil Caroline dál.
Caroline se na něj vlídně usmála a lehce vzala jeho ruku do svých.
''Dobrý večer. Děkuji, to je od vás opravdu milé. Je to tu nádherné.'' odpověděla mu Caroline, zdálo se, že ho zaskočila svou vlídností.
Jeho páni byli ti nejlepší, jaký si mohl přát, ale někteří jejich hosté, už tak příjemní nebyli.
''Zavedu vás do hlavního sálu, slečno.'' Caroline se pouze usmála a nadšeně přikývla.
Jak řekl, tak udělal. Vedl jí přímo k sálu, hudba zněla tím víc, co se přibližovali. Pak se před jejími oči objevil rozlehlý sál s tanečníky uprostřed a lidmi komunikujícími na krajích. Všude zněl smích, řeči lidí a hudba. Caroline jemně pokývla hlavou směrem k sloužícímu, jako své nevyslovené díky a šla ke stolu s nápoji. Celou cestu se okolo sebe rozhlížela a obdivovala tu celkovou nádheru. Než však došla ke stolu s nápoji, spatřila Katherine, jak se baví s černovlasým mužem. Měl vlídný výraz ve tváři a zdálo se, že si oba užívají společnost toho druhého. Ten muž se k ní přiblížil a něco řekl. V tu chvíli se Katherine otočila mým směrem a spatřila mě. Šok v její tváři byl evidentní, ale hned ho vystřídalo nadšení. Zamávala mi a obdarovala mě jedním z jejích nejzářivějších úsměvů. Já se na ní usmála zpět a přiložila na moje ústa prst. Byl to znak toho, aby si to nechala jako naše tajemství. Katherine pochopila a přikývla. Já šla mezitím si nalít jablečný džus, je můj oblíbený. Byl na konci a na druhé straně stolu. Když už byla na místě, spatřila jsem lehce otevřené dveře. Nahlédla do nich, viděla chodbu, která vedla, bůh ví kam, ale jedny dveře byly otevřený dokořán a svítilo se v nich. Caroline byla odjakživa strašně zvědavá a tak se vydala chodbou k těm dveřím. To co uvnitř našla, nečekala. Stěny byly rozprostřeny obrazy a všude okolo byla plátna, náčrty, barvy, štětce a vůbec vše co k malování patří. Aniž si toho byla vědoma, tak vešla dovnitř a blížila se k obrazům. Většina z nich zobrazovala krajinu v různých podobách a období. Fascinovaně si prohlížela jeden za druhým. Najednou se zastavila a hleděla na obraz hnědého koně, co se pásl na louce. Caroline měla pocit, jako by byl skutečný. Chtěla natáhnout ruka a dotknout se ho, ale nakonec se udržela.

''Máš ráda koně, lásko?'' zeptal se náhle hlas za ní a ona se polekaně otočila.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Erin Erin | 2. března 2016 v 10:07 | Reagovat

nemám slov... jen se culím jak idiot.... moc pěkné... těším se na další ;-)  :-D  :-D  :-D

2 Ďábelská Victoria Ďábelská Victoria | Web | 3. března 2016 v 17:19 | Reagovat

Nádherný blog...
Spřátelíš?

3 Katherine Katherine | Web | 3. března 2016 v 21:42 | Reagovat

Ahoj, prepáč, až teraz som si všimla komentár. Moc ma to mrzí, ale na blog sa nevraciam :-( Len som sľúbila dopísať túto jednu poviedku a potom tam už nebudem :-( No keby sa niekedy vrátim, moc rada budem aj naďalej affs :-) mám moc rada teba aj tvoj blog

4 Lucka Lucka | 11. března 2016 v 19:28 | Reagovat

Páni, to je úžasný už se těším na další :-)

5 Tell No One Tell No One | Web | 6. dubna 2016 v 1:04 | Reagovat

Ahoj, prepáč, že ti to tu spamujem ale píšem hlavne tebe a ľuďom čo chodia na túto stránku. Snažím sa znovu rozbehnúť svoj blog ale potrebovala by som výpomoc. Ak by sa tu našiel niekto, kto by sa chcel stať súčasťou, stačí napísať. :) Blog-  
www.thevampirediaries-glee.blog.cz je založený hlavne na Fan Fiction - či krátkych príbehoch alebo aj na pokračovania. Jediná podmienka je, že dotyčný/ dotyčná musí rád/rada písať a musí to byť výhradne The Vampire Diaries a The Originals!  :) Budem rada ak sa mi niekto ozvete! Ešte raz .. Adminka prepáč :) Snáď mi to odpustíš. :)
With Love
Tell No One

6 Josephquold Josephquold | E-mail | Web | 9. listopadu 2017 v 17:24 | Reagovat

Сайт-аутсайдер – выброшенные для ветер деньги и время. Ровно привлечь клиентов, чем заинтересовать заказчиков и наравне однако это вовлечь в электронные формы знают сотрудники нашей компании, которые ввек рады новым интересным задачам, способны встречать поголовный мнение с самыми экспрессивными заказчиками и постоянно рады помочь развитию деятельных фирм.

<a href=http://realpav.ru/>создание сайтов в Балашихе</a>

7 Samuelhap Samuelhap | E-mail | Web | 9. listopadu 2017 v 18:27 | Reagovat

http://cargru.ru/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama